Rychlý kontakt

Weiron Dynamics, s.r.o.
Hlavní třída 107
738 01 Frýdek-Místek

Obchod:

obchod@weiron.cz
  728 666 095
---------------------------------------------------
Podpora:

podpora@weiron.cz
 

Mapa k sídlu firmy
mapa weiron dynamics

Weiron Dynamics na Facebooku

banner facebook

Aktuality a novinky
Úvodní stránka > Služby > Registrace domén a webhosting

Registrace domén a webhosting

domeny

Doména a webhosting

Abyste mohli mít vlastní web, potřebujete:

1. Doménu, příkladem může být název typu www.neco.cz
2. Webhosting je prostor pro samotný obsah webových stránek, které jsou umístěny na našem serveru.

Výběr domény

Jak vybrat dobrou doménu?

Doménové jméno by mělo být krátké, snadno zapamatovatelné, snadno zapsatelné (vyhýbejte se těžkým slovům), bez zbytečných znaků, originální a nezaměnitelné, pro český web s koncovkou .cz

Značka versus vyhledávače

Doménové jméno obvykle tvoří buď název společnosti, jako příklad můžeme uvést www.seznam.cz, nebo www.google.cz, nebo obecný název výrobku jako je třeba server nemovitosti.cz, případně kombinace obojího, kdy návštěvník ví, jak se společnost jmenuje a co nabízí.

Pokud se ve webové adrese objevuje Vaše klíčové slovo, přes které chcete, aby Vás nacházeli návštěvníci ve vyhledávačích, máte výrazně vyšší šanci se dostat do předních pozic.

Problémem nejen českých domén se značkou .cz je, že velká část krátkých a jednoduchým domén je už zaregistrována. Proto Vám doporučujeme zvolit si svou vlastní originální značku, tu budovat a propagovat, aby web byl nezaměnitelný s ostatními. Doména je velmi mocný marketingový nástroj, kterým se dá velice dobře budovat značku zobrazující se na internetu, vizitkách, letácích a dalších propagačních materiálech.

Jakou doménu zvolit .CZ, .COM, nebo .EU?

Pokud se jedná o české webové stránky je vždy lepší zvolit variantu .cz. Uživatelé českého internetu jsou na tuto koncovku zvyklí. Když si zapamatují doménové jméno, zpravidla nejprve napíší tuto koncovku a až posléze zkouší ostatní koncovky. Koncovka .COM je vhodná pro webové stránky, které figurují nejen na českém trhu ale i zahraničním. Doména .com je rovněž vhodná pro multijazyčný web, který je určen rovněž pro zahraniční klienty. Příkladem může být hotel, nebo firemní stránky větší firmy. Koncovka .eu se moc na českém internetu nevyužívá, hlavně proto že čeští uživatelé jsou zvyklí na koncovku .cz.

Doporučení

Název své domény vybírejte pečlivě a nejlépe tak, aby měla nejen na českém internetu ojedinělé zastoupení. Jakmile se rozhodnete, tak si zaregistrujte doménu s pomlčkou i bez pomlčky, pokud se bude jednat o doménu složenou ze dvou slov. Příklad: www.weirondynamics.cz a www.weiron-dynamics.cz. Důvodem je, že si uživatele internetu často nedokážou vybavit, zdali je Vaše doména složena ze dvou slov v celku, nebo s pomlčkou. Pokud byste si doménu nezaregistrovali třeba s pomlčkou, ale pouze bez pomlčky, tak se může stát, že si tuto doménu zaregistruje Vaše konkurence a způsobí Vám tak nemalý problém.

Tisk aktuální strany

 

Seo optimalizace webových stránek Seo-dynamics
Tvorba webu TriN DesigN, Šifrování a ochrana dat, Webové studio Xlibris.cz, Tvorba webových stránek, Tvorba www stránekWordPress, Joomla, OpenCart, Flash, webové šablonytvorba www stránek